Немски учени от университета в Рудолщат откриват формулата за семейно щастие, разбирателство и домашна хармония!

След продължителни експерименти и наблюдения на женени двойки от различни социални и икономически слоеве на обществото, професорите от немската алма матер синтезират следните насоки и поучения, които всеки женен трябва да разбере и усвои. 

Ето и десетте правила за щастлив брак, които женените двойки да спазват:

1. Винаги имай едно наум

Какво значи това ли?

Много просто – не вярвай на всичко, написано в интернет…особено ако е публикувано на първи април! 😉 

Честит първи април!

Вече е ясно – не сме ти подготвили десетте правила за щастлив брак. Но това не значи, че не се опитахме…

Разровихме се в старите книги, разлистихме много прашни страници и едно стана ясно – точна формула за семейно щастие няма. До това заключение стигат немски, руски и български изследователи още през 1969г.

Питаш кой е източникът ни? „Нова книга за брака“ на издателство Медицина и физкулутра. Книгата излиза на пазара в „разгара“ на социалистическия строй в България и цели да опише и обясни основите на семейните взаимоотношения. Тя идва в помощ на младите двойки и семействата с проблеми в общуването или поне това е целта. Често авторите бягат от основната тема и залитат по социалистическата пропаганда, което прави съветите им малко смешни и остарели. Въпреки това открихме много истини и добри практики в тази книга и сега ще ти ги споделим.

Вярно през социализма, вярно и днес.

Децата.

Първото дете предизвиква един дълбок преврат в брака. Не само защото от двама стават трима, а защото жизнените нужди на новороденото и на кърмачето изискват настойчиво внимание. Най-напред новороденото поставя своите изисквания към майката. То иска да бъде хранено.“ 

„Някои родители мислят, че след изминаването на първата година тиранията на малкото е свършила. Нищо подобно. Две- и тригодишните чуват всичко.“  

„Така първото дете наистина е обърнало живота, дневния режим, навиците на младата майка в друга посока. Втория път това объркване не е вече така голямо, а третото и четвъртото дете растат почти незабелязано в семейството.“ 

Внимание и за мъжа

„Една млада жена трябва да си отваря очите и навреме да пречупи магическия кръг, който я свързва с децата. Ако тя забележи, че мъжът ѝ възстановява ергенските си навици, че той само смята и пише, че твърде често носи вкъщи документи, конструкторски чертежи, значи, че е дошло време да го покани на една разходка или да отиде с него да танцува или каквото и да е друго – с една дума, става време жената да се погрижи за останалия самотен мъж, защото семейството е и трябва да остане едно цяло.“

Сексът в брака

„Дразненията и импулсите, които възбуждат нашата нервна система и в края на краищата водят до оргазъм, до разтърсващото освобождаване, могат да бъдат причинени също така от мисли, обонятелни и слухови възприятия, както и от картини или някаква пластика.“

Веднъж в месеца

„Как трябва да се държат жените през дните на кръвотечението? Те трябва да продължат своя нормален живот (обаче, както казахме, без полово общуване), да се пазят само от особени напрежения, възбуда, пътувания, пътуване с автомобил и мотоциклет. Съпрузите е добре да водят един менструален календар, за да знаят в кои дни те трябва да бъдат особено внимателни.“ 

Е, това беше мъдростта на социализма. Надяваме се да сме те усмихнали и да ни простиш гръмкото и (леко) подвеждащо заглавие. 

Ако наистина искаш да научиш повече за брака и да разбереш как с партньора ти да устоите на годините и предизвикателствата заедно, рецептата е една – говори с по-опитните. Родителите ни, бабите и дядовците ни имат много какво да ни споделят и да ни научат не само за брака, а и за живота като цяло. Нека използваме тези дни на „социално дистанциране“ и да се сближим със семействата си виртуално. Чуй се с тях, пиши им, питай ги за нещата от живота. Със сигурност имат какво да споделят. 

#stayhome

0 коментара

Подайте коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *